صفحه اصلی دستور غذا ماهی بخارپز

ماهی بخارپز

حمیرا محمودزاده
1 دنبال کننده

1,405 کالری
4 تعداد نفرات
15 دقیقه برای آماده سازی
40 دقیقه برای پختن

حمیرا محمودزاده
1 دنبال کننده

1,405 کالری
4 تعداد نفرات
15 دقیقه برای آماده سازی
40 دقیقه برای پختن

طرز تهیه ماهی بخارپز

برای طبخ ماهی روش های مختلفی وجود دارد که هر فرد بسته به ذائقه اش یک نوع آن را می پسندد. اما آنچه واقعیت دارد این است که بیشتر افراد تمایلی به خوردن ماهی ندارند و بو و مزه آن باب میلشان نیست. ما بر این باوریم که می شود با ایجاد تنوع در نحوه پخت ماهی ، افراد خانواده را متقاعد کرد که ماهی مصرف کنند و از خوردن آن لذت ببرند. در این مطلب قصد داریم که طرز تهیه ماهی بخارپز بسیار خوشمزه را به شما عزیزان آموزش دهیم.

مواد مورد نیاز برای ماهی بخارپز

2 عدد (متوسط)
4 عدد (متوسط)
3 عدد (متوسط)
1 عدد (متوسط)
دسته (نصف)
5 عدد(کوچک)
2 عدد (متوسط)
1 جام (معمولی)
2 قاشق چای خوری
2 قاشق چای خوری

مراحل آماده سازی ماهی بخارپز

1
ماهی را تمیز کنید و فلس ها را کاملا بتراشید. پیازها را به قطعات کوچک خرد کنید. جعفری را خرد کنید. گوجه فرنگی ها را مکعبی خرد کنید. هویج و لیمو را نازک برش دهید.
2
روغن زیتون را در تابه گرم کنید، پیازها را سرخ کنید و از روی حرارت بردارید. جعفری، گوجه فرنگی و هویج را اضافه کنید و تفت دهید.
3
روی ظرف فر کاغذ آلومینیومی بگذارید. ماهی ها را بچینید، مخلوطی را که آماده کردید بریزید، برگ بو، برش های لیمو، نمک و فلفل را اضافه کنید.
4
سپس در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه بپزید. گرم سرو کنید.

توضیحات

ماهی بخارپز یک غذای کاملاً رژیمی و سالم است که مصرف آن به همه گروه های سنی خصوصاً سالمندان توصیه می شود. همانطور که می دانید ماهی بخارپز شده بهترین روش پخت ماهی است که می تواند تمامی خواص مفید آن را حفظ نماید.

نظرات :

( 0 نظر ثبت شده)
ماهی بخارپز ماهی